Fizioterapija pieaugušajiem

Ja mēs dzīvotu ideālā pasaulē, tad katram cilvēkam no dzimšanas līdz sirmam vecumam būtu savs fizioterapeits. Bērni augtu un attīstītos pareizi, būtu kustīgi, ar ideālu gaitu, staltu stāju, mācētu pareizi elpot, kas ir būtisks veselības priekšnosacījums. Vēlāk pieaugušie, izmantojot iemācīto, prastu pareizi sēdēt un lieki nenoslogotu savu muskulatūru, prastu pareizi veikt fizisku darbu, nodarbotos ar fiziskām aktivitātēm brīvajā laikā. Un, ja tad gadītos kādam saslimt, tad atkal fizioterapeits būtu tas, kurš prastu atvieglot sāpes un, pacientam pašam aktīvi iesaistoties ārstēšanā, atveseļošanās process būtu īsāks un vieglāks. Tāda gadsimta slimība kā osteoporoze vispār neapgrūtinātu sirmgalvjus ideālajā pasaulē, jo kustību aktivitāte visa mūža garumā būtu pietiekamā daudzumā, lai kauli būtu stipri.

Fizioterapija ir kustību terapija, dažādas manuālas manipulācijas, masāžas elementi, ar kuru palīdzību mazina sāpes, atjauno locītavu kustību apjomu, funkcijas un stabilitāti, muskuļu spēku, līdzsvaru un gaitu. Fizioterapijas uzdevums ir atjaunot organisma funkcijas ar paša pacienta organisma resursiem, nevis medikamentiem.

Katram klientam fizioterapeits sastāda individuālu nodarbību plānu balstoties uz konkrētā cilvēka veselības stāvokli, ievērojot citas viņa saslimšanas, ņemot vērā viņa fiziskās iespējas. Fizioterapeita izstrādātie vingrojumi pozitīvi ietekmē absolūti visas orgānu sistēmas, uzlabojas asinsrites, elpošanas un gremošanas orgānu darbība, kā arī stimulē centrālo nervu sistēmu. Izmantojot speciālus vingrojumus iespējams samazināt vai novērst dažādas ķermeņa deformācijas.

 

Slinga terapija ir vingrojumu sistēma, kuru lieto kustību un balsta sistēmas darbības traucējumu gadījumos. Tā ir viena no iedarbīgākajām metodēm dziļās muskulatūras stiprināšanai, ķermeņa stabilizēšanai, muskuļu spēka un ķermeņa līdzsvara treniņam.

 

Šrotas metode jeb 3-dimensionālā skoliozes terapija pēc Katarīnas Šrotas ir konservatīva mugurkaulāja skoliozes ārstēšanas metode, kuras efektivitāte pierādīta klīniskos pētījumos. Skolioze ir mugurkaulāja deformācija ķermeņa trijās plaknēs, kas raksturojas ar skriemeļu rotāciju un mugurkaula sānisku izliekumu veidošanos. Šrotas metode paredz individuālu pieeju un ietver speciālu ķermeņa pozicionēšanu, apzinātas stājas veidošanu, aktīvus asimetriskus vingrojumus, elpošanas tehnikas, masāžas elementus mērķa zonām u.c. Tiek izmantoti arī specifiski palīgrīki: pozicionēšanas maisiņi, garas kārtis, speciāls soliņš, ruļļi, bumbas, zviedru siena u.c. Ļoti svarīga ir pacienta aktīva līdzdalība, jo metode māca, kā jauniegūtās zināšanas un prasmes iekļaut savā ikdienas dzīvē.

 

Nūjošana ir efektīva fiziska nodarbe, kuras pamatā ir noteikta soļošanas tehnika un roku kustības, izmantojot speciālas nūjas. Lai sev nekaitētu un iegūtu maksimālu labumu no nūjošanas, svarīgi izvēlēties atbilstošas nūjas un apgūt pareizu nūjošanas tehniku! Lai ar nūjošanu nodarbotos pareizi, jāizvēlas tieši nūjošanai paredzētās nūjas. Nūjošanas nūju raksturīgākā iezīme ir pie katra roktura esošs “cimdiņš” ar aizdari, kurā stabili fiksēt plaukstu. Ļoti svarīgi nūju izmēru piemērot nūjotāja auguma garumam un ķermeņa daļu proporcijām.

 

Ārstnieciskā vingrošana grupā noder gan dažādu slimību profilaksei, gan veselības traucējumu korekcijai, jo ietekmē visa organisma funkcionālo stāvokli. Ārstnieciskā vingrošana vērsta uz dziļās stabilizējošās muskuļu sistēmas attīstīšanu un pareizu kustības stereotipu veidošanu. Izkopj pareizu elpošanu, ķermeņa simetrijas sajūtu, locītavu stabilitāti, koordināciju, līdzsvaru, kustību amplitūdu, lokanību, palielina slodzes toleranci u.c. Ārstnieciskās vingrošanas galvenie principi ir pareiza ķermeņa pozas ieņemšana un noturēšana, kontrolēta un koordinēta kustību izpilde, saskaņota elpošana. Katrs darbojas sev piemērotā tempā un veic individuālu vingrojumu atkārtojumu skaitu! Vingrojumi tiek veikti, izmantojot savu ķermeņa svaru. Papildus var tikt izmantotas arī vingrošanas bumbas, nūjas, gumijas un dažādas līdzsvara virsmas. Ārstnieciskā vingrošana iesakāma ikvienam – profilaksei! Un arī tiem, kas jau sirgst ar mugurkaulāja spondilozi, spondilartrozi, starpskriemeļu disku problēmām, stājas traucējumiem, locītavu artrozes sākuma pazīmēm, palielinātu holesterīna, glikozes līmeni asinīs, cukura diabētu u.c. Labs veids, ar kuru uzsākt vai atsākt fiziskās aktivitātes pēc garākas vai īsākas pauzes!

Mēs piedāvājam nodarbības:

  • individuāli
  • grupās

Biežākās indikācijas fizioterapijai:

  • dažādas izcelsmes muguras sāpes
  • mugurkaula spondiloze
  • starpskriemeļu disku problēmas
  • perifēro nervu saslimšanas
  • stāvokļi pēc dažādām traumām
  • stāvokļi pēc mugurkaula operācijām
  • iekšējo orgānu noslīdējumi
  • plaušu saslimšanas un citu iekšējo orgānu saslimšanas
  • grūtniecība u.c.

Cenas* (EUR)

Fizioterapijas nodaļas vadītājas Marutas Skadiņas konsultācija35,00
Fizioterapeita konsultācija30,00
Fizioterapijas nodarbības:
fizioterapija individuāli 60′30,00
fizioterapija individuāli 30′20,00
slinga terapija 30′20,00
Fizioterapijas nodaļas vadītāja Maruta Skadiņa:
fizioterapija individuāli 60′35,00
fizioterapija individuāli 30′24,00
slinga terapija 30′24,00
nūjošanas apmācība 60′35,00
Šrotas terapija (trīsdimensionālā skoliozes ārstēšana)35,00
Ārstnieciskā vingrošana grupā12,00
Abonements vingrošanai grupā 5 x (derīgs 5 nedēļas)50,00

*Visām augstāk norādītajām cenām ir informatīvs raksturs un tās var tikt mainītas jebkurā laikā bez brīdinājuma.